Son Dakika Haberler

Sivil Savunma Yarışmaları ödül töreni yapıldı

Sivil Savunma Yarışmaları ödül töreni yapıldı
Okunma : 1 views Yorum Yap

 

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde her yıl düzenlediği İlkokullararası”Resim” ile Ortaokul ve Liselerarası  “Şiir” ve “Kompozisyon” Yarışmaları’nın ödül töreni  Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

 

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, düzenlenenyarışmalarla, toplumun geleceği olan gençlerin doğru bilgiye giden yoldaki araştırmacı yönlerinindesteklenmesinin yanı sıra, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının geliştirilmesine katkıda bulunmanın ve toplum sorunları ile ilgili sorumlu bireyler olmalarının amaçlandığı ifade edildi.

 

Törende konuşan Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Atilla KaracaTeşkilat olarak, ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim gören gençlerin, ülkemizde meydana gelebilecek afetlere karşı bilinçlendirilmesinin ve milli değerlere sahip bir nesil oluşturulmasına katkı sağlamayı ve öğrencilere çeşitli konulardaki yeteneklerini sergileme şansı sunmayı amaçladıklarını belirtti.

 

Karaca, “Şunu hatırlatmak isterim ki, faaliyetimiz her ne kadar yarışma adı altında gerçekleştirilse de, katılan tüm öğrencilerimiz ve onların emek vererek bizlere sunduğu tüm eserleri bizim için paha biçilmez değerdedir” dedi.

 

Karaca konuşmasının sonunda ise, “Unutulmamalıdır ki elde edilen başarı yalnızca burada verilecek ödüllerle ölçülemez. Bir çocuğumuzun gözünden tasvir edilen bir resim, kaleminden yazılan bir kompozisyon, yüreğinden çıkan bir şiir, gelecek için bizlere umut vermektedir. Bu inançla meydana getirdikleri değerli eserlerle çeşitli dereceler elde eden öğrencilerimizi tebrik ederim. Elde edilen bu başarılara destek sağlayan öğretmen ve okul müdürlerine de verdikleri emeklerden ötürü, yarışmalarımızın gerçekleştirilmesinde bizlere yardımlarını esirgemeyen Milli Eğitim Bakanlığımız ile Bakanlığımız tarafından görevlendirilen jüri üyelerimize de teşekkür ederim” dedi.

 

 

Yarışmalarda dereceye giren 41 öğrenciye ödül, takdir belgesi ve çeşitli hediyeler verilirken, öğretmen ve okul müdürleri ile jüri üyelerine deteşekkür belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

 

Yarışmalar da dereceye giren okul ve öğrenciler ise aşağıdaki gibidir:

 

RESİM YARIŞMASI JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Mansiyon           : Girne Özel Eğitim Okulu’ndan Duygu KAŞIKÇI

Jüri Özel Ödülü : Girne Özel Eğitim Okulu’ndan Diana FEDEROVSKA

Sergiye Değer   : Girne Özel Eğitim Okulu’ndan Kansu SARITAŞ

Sergiye Değer   : Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’ndan Merve İNCİGE

 

OKUL ÖNCESİ 4-5 YAŞ GRUBU RESİM YARIŞMASI

Birinci:Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu’ndan İpek ŞAHLI

İkinci :Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu’ndan Ali ATİKOĞLU

Üçüncü:Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu’ndan Nefes GÜRDAL

Mansiyon           :FazılPlümerAnaokulu’ndanMiraç KARAAHMETLİ

Jüri Özel Ödülü : GirneMaarif Anaokulu’ndan Furkan URCAN

Sergiye Değer   : GaziverenAnaokulu’ndanMertol Kuzey ETİZ

Sergiye Değer   : Gazimağusa Maarif Anaokulu’ndanBeren Naz GİRGİN

 

İLKOKUL 1’İNCİ, 2’NCİ, 3’ÜNCÜ SINIFLAR ARASI RESİM YARIŞMASI

Birinci:Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu’ndan Fatma OKUR

İkinci :Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu’ndan Tuana KARA

Üçüncü:23 Nisan İlkokulu’ndan Ayaz TUNCER

Mansiyon           :Dr. Suat Günsel Girne İlkokulu’ndan Mina ÜNAL

Jüri Özel Ödülü :Şht. İlker Karter İlkokulu’ndan Toprak Kocaman YİĞİT

Sergiye Değer   : Dr. Suat Günsel Girne İlkokulu’ndan Ada ERSOY

Sergiye Değer   : Dr. Suat Günsel Girne İlkokulu’ndan Eva Masal CENGİZ

 

İLKOKUL 4’ÜNCÜ VE 5’İNCİ SINIFLAR ARASI RESİM YARIŞMASI

Birinci:Karşıyaka Merkez İlkokulu’ndan Mısra BORAL

İkinci :Karaoğlanoğlu İlkokulu’ndan Muhammed Yusuf KARABİBER

Üçüncü:Gelibolu İlkokulu’ndan Mekan HALİMOW

Mansiyon           :Alsancakİlkokulu’ndan Esen UZUN

Jüri Özel Ödülü :Yakın Doğu İlkokulu’ndan Eran LEYLAK

Sergiye Değer   : Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu’ndan Mekan ORAN

Sergiye Değer   : Tepebaşı İlkokulu’ndan Furkan Ensar AKKUŞ

 

ORTAOKULLAR ARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Birinci:The English School Of Kyrenia’danSimay GÜMÜŞAY

İkinci :Türk Maarif Koleji’nden Özay Fevzi ULUÇ

Üçüncü:The English School Of Kyrenia’danAda Su KURTARICIELLER

Jüri Özel Ödülü :Oğuz Veli Ortaokulu’ndan Damla KESKİN

 

LİSELER ARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Birinci:Türk Maarif Koleji’ndenElif Ecem ÖZKAN

İkinci :Türk Maarif Koleji’nden Süleyman Eren ÇELEBİ

Üçüncü:Türk Maarif Koleji’nden Ecem ÇIDAM

Jüri Özel Ödülü :Türk Maarif Koleji’nden Sanem KAYIMZADE

 

ORTAOKULLAR ARASI ŞİİR YARIŞMASI

Birinci:Canbulat Özgürlük Ortaokulu’ndan Eylül EREN

İkinci :Canbulat Özgürlük Ortaokulu’ndan Ammar HIZAN

Üçüncü:Gazimağusa Türk Maarif Koleji’ndenArınç OKUR

Jüri Özel Ödülü :Canbulat Özgürlük Ortaokulu’ndan Boran ÇELİK

 

LİSELER ARASI ŞİİR YARIŞMASI

Birinci:Türk Maarif Koleji’ndenSavaş Umut YILDIZ

İkinci :Türk Maarif Koleji’nden Ayla DAĞ

Üçüncü:Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’ndenNurjahan ROZYBAYEVA

Jüri Özel Ödülü :İskele Evkaf Türk Maarif Koleji’nden Ela İSMETOĞLU