Son Dakika Haberler

Samsung Galaxy A01e!

Samsung Galaxy A01e!
Okunma : 57 views Yorum Yap

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Samsung, son dönemde uygun fiyatlı model yelpazesini önemli ölçüde genişletti.

Güney Koreli şirket son olarak geçtiğimiz Aralık ayında Galaxy A01 modelini 102 dolar gibi hayli uygun bir etiketle satışa sunmuştu. Acaba bundan daha uygun fiyatlı bir model gelir mi diye düşünürken şimdi de Galaxy A01e ortaya çıktı.

Samsung’un giriş segmentindeki yeni modeli Galaxy A01e temel hatları itibariyle Galaxy A01 ile birebir aynı. Telefonda değişikliğe gidilen noktalar ise sizlerin de tahmin edebileceği üzere teknik detaylar.

Geçtiğimiz gün Geekbench’te ortaya çıkan telefon gücünü MediaTek tarafından geliştirilen MT6739 yonga setinden alıyor. Sistemini 1GB RAM ile destekleyen Galaxy A01e 3000 mAh’lık ortalama bir bataryadan besleniyor. İşin güzel yanı ise bu bataryanın eski model cep telefonlarında olduğu gibi çıkarılabiliyor olması.

Yani batarya değiştirmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey kapağı açıp bataryayı yuvasından çıkarmak ve yenisini takıp kapağı kapatmak.

Samsung hayli düşük özelliklere sahip bu modeli için 80 dolar civarında bir etiket belirlemiş. Yani TL’ye çevirdiğimizde karşımıza yaklaşık olarak 500 TL’lik bir etiket çıkıyor. Elbette vergiler işin içerisine girdiğinde bu meblağ 800 TL bandına kadar çıkacaktır.

Galaxy A01 fiyatı ile dikkat çekse de hangi pazarlarda satışa sunulacağı şimdilik netlik kazanmış değil.