Son Dakika Haberler

KTÖS ve KTOEÖS, tedbirler alınarak yüzyüze eğitimin devamını istiyor

KTÖS ve KTOEÖS, tedbirler alınarak yüzyüze eğitimin devamını istiyor
Okunma : 3 views Yorum Yap

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı önünde eylem yaptı.

 

Sendikalar, sürdürülebilir yüz yüze eğitimin devam etmesi için mücadeleye devam edeceğini belirtti, denetim yapılmasını ve öğrencilerin aşı hakkının verilmesini talep etti.

 

KTOEÖS Başkanı Ozan Elmalı, eğitimin sürmesi, çocukların yüz yüze eğitim alabilmesi için okul idaresi ve öğretmenlerin özverili bir şekilde çalıştığını söyledi.

 

Elmalı, özellikle okullardaki vakaların gereken uyarılar dikkate alınmadığı ve denetim yapılmadığı için yükseldiğini savundu.

 

Okullarda temaslı ve vakaların yükselmesiyle birlikte eğitime kısa bir süre ara verilmesini ve 13 ocakta başlayacak sınavlara kadar Online eğitimi önerdiklerini anlatan Elmalı, “Artan vakalar ve temaslılar azalsın diye 6 günlük ara talep ediyoruz. Okul kapatma veya online eğitime geçilsin demiyoruz” dedi.

 

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de Sağlık Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığına eleştirilerde bulundu “güzide okul” açıklamasına tepki gösterdi.

 

Elcil, yüz yüze eğitimin devam etmesini istediklerini, ancak öğrencilerin güvenmedikleri için okula gelmediğini söyledi.

 

Elcil her şeyin oy ve seçime endekslendiğini savundu.

 

Konuşmaların ardından ortak açıklamayı da KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş okudu.

 

Sendikalar, toplumun sağlık ve eğitime sahip çıkmasını, ailelerin çocuklarına ve kendilerine düzenli test yapmasını, bakanlıkların denetimleri artırmasını, eğitimin sürdürülebilir yüz yüze devam etmesi için mücadele verilmesini istedi.