Son Dakika Haberler

GLO’NUN REKLAMLARI YOK ARTIK DEDİRTTİ

GLO’NUN REKLAMLARI YOK ARTIK DEDİRTTİ
Okunma : 36 views Yorum Yap

Orhan Şevket’in ülkemize getirdiği GLO marka elektronik sigaralar konusunda şikayetler artıyor. Özellikle fazla ısınma yapması nedeniyle şikayet edilen makinenin içerisine konan sigaralara da değişik bir renk veriyor.

“Elektronik Sigaralar Daha Tehlikeli”

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği, kısa bir süre önce elektronik sigaraların, normal sigaralardan daha zararlı ve tehlikeli olduğunu açıklamıştı. Yine uzmanlar bu ürünlerin yasaklanması gerektiği görüşünü ortaya koymuştu.

GLO’dan Yasadışı ve Cinsiyetçi Reklam!

Orhan Şevket Yasa Tanımıyor!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sigara ve tütün ürünleri reklamı yapmanın yasak olmasına rağmen Orhan Şevket’e ait GLO marka elektronik sigaraların reklamı ülkenin dört bir tarafında yapılıyor. Her köşe başında bilboardlarda reklamı olan “GLO” hakkında neden yasal işlem başlatılmadığı merak konusu!

Toplum Tepkili!
GLO reklamları yasadışı olmasına rağmen yasadışılıktan daha çok reklam da kullanılan cinsiyetçi dil gündem oldu. Özellikle kadın örgütlerinin tepkisine neden olan reklamların bir tanesinde, “Ortamı ısıt, hazzını artır, tadına var” sloganı kullanılıyor. Aileler de bu reklamlar nedeniyle endişeli. Çocuklarının bu tür reklamlarla bağımlılığa çekilmesinden korkan aileler bahse konu reklamların yetkililerce kaldırılmasını istiyor.

Gençleri Deneme ile Teşvik Ediyorlar

Neredeyse ülkedeki her marketin önüne stantlar kuran GLO, yaş sınırına bakmaksızın gelen herkesi elektronik sigara denemeye teşvik ediyor. Bu konuda ise görev GLO tarafından seçilen güzel kadınların. Resmen bu konuda da cinsiyetçi bir tutum sergileyen GLO’ya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Sağlık Bakanlığı Adım Atıyor

Haber merkezimizin edindiği bilgi, SağlIk Bakanlığının bu konuda gerekli adımı bu hafta atacağı yönünde. Yaşananlardan Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin de son derece rahatsız öğrenilirken, bu konu ile bizzat kendisinin ilgilendiği gelen bilgiler arasında.

kibrisgerçek