Son Dakika Haberler

Final Üniversitesi Uluslararası gastronomi yarışmasında hellim projesiyle birincilik kazandı

Final Üniversitesi Uluslararası gastronomi yarışmasında hellim projesiyle birincilik kazandı
Okunma : 228 views Yorum Yap

‘’Otelcilik alanında en başarılı okullar birliği olan Eurhodip, 115 üye derneği ile birlikte tüm üye okulları yaratıcı ve birleştirici öğretime teşvik etmek adına “#taste2connect” isimli bir yarışma düzenledi. Uluslararası Final Üniversitesi – Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu, yarışmayı 1. olarak tamamlayıp büyük bir başarı elde etti.
İspanya, Almanya, Fransa ve Hollanda’nın da içerisinde olduğu, dünyanın dört bir yanından katılımın gerçekleştiği ve 30’dan fazla başvurunun yapıldığı yarışmada Öğr. Grv. Kemal Ferit ve öğrencileri Hazal Çelen, Amin Saif ve Soner Özyalçın, Guardians of Sustainable Gastronomy ismini verdikleri ekipleriyle ve #hellim2connect ismini verdikleri birleştirici turistik ürünleriyle, Eurhodip tarafından düzenlenen yarışmayı 1. olarak tamamladı.
Turizm ve Mutfak Sanatları Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr.Nafiya Güden de öğretim üyesini tebrik ederek gerçekleşen eğitimin “Ekibinin yaratıcı girdilerle hem teorik, hem de pratik öğrenmeyi sağlamak için mükemmel bir örnek olduğunu” belirtti. “Uluslararası Final Üniversitesi’ndeki altyapı ve tesislerin en son teknolojiye sahip olduğunu, üniversitenin hem yerel hem de uluslararası sektörle mükemmel bağlantılara sahip olduğunu, okulun sadece dört yıllık bir okul olmasına rağmen yarışmalarda birçok ödül kazandıklarını ve Turizm, Otelcilik ve Mutfak öğrencilerine mümkün olan en yüksek standartlarda eğitim vermek için mükemmel bir ortam yarattıklarını ve yerel öğrencilerine mezun olduktan sonra iş garantisi sunduklarını” da sözlerine ekledi.’’