Son Dakika Haberler

“En erken zamanda daha rahat günlere kavuşmak, en büyük temennimizdir”

“En erken zamanda daha rahat günlere kavuşmak, en büyük temennimizdir”
Okunma : 4 views Yorum Yap

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği Başkanı Ali Özgöçmen ve beraberindekileri kabul ederek görüştü.

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar kabulde yaptığı konuşmada, kendisine yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Pandemi başladığında, kendisinin KKTC Başbakanı olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar; en başından beri bu süreçle ilgili özveriyle çalışma yapıldığını, henüz aşılamanın başlamadığı günlerde dahi sağlık personelinin büyük mücadele vererek canla başla çalıştığını, fedakârlık yaptığını ve zor koşullarda hizmet verdiğini belirtti.

Son olarak ortaya çıkan Omicron varyantının, daha az belirti göstermesi ve tehlikeli bir boyutunun olmaması sebebiyle bu pandeminin en yakın zamanda bitmesi temennisinde bulundu. Sağlık Bakanlığı ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ile ortak yapılan çalışmaların olduğunu, halkın ve sağlık personelinin mağdur olmaması adına özveriyle bu çalışmaların devam ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar; “En erken zamanda daha rahat günlere kavuşmak, en büyük temennimizdir. Bütün sağlık personeline, gösterdikleri fedakârlıktan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği Başkanı Ali Özgöçmen de yaptığı konuşmada; kendilerini davetinden dolayı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a teşekkür ederek son günlerde artan vakalarla birlikte halkın sağlığı adına canla başla çalıştıklarını dile getirdi. Denetimlerin artması ve etkin sağlık sisteminin daha iyi işlemesi için gerekli önlemlerin alınacağına inanç belirten Özgöçmen, yapılan çalışmalar hakkında Cumhurbaşkanı Tatar’a bilgi verdi.

Kabulde, Cumhurbaşkanlığı Sağlık Danışmanı Prof. Dr. Nedime Serakıncı da hazır bulundu