Son Dakika Haberler

Arter’e Azerbaycanlılardan Ziyaret

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti’nden bir heyetle görüştü. Arter’in Orhan Hasanoğlu başkanlığındaki heyetle görüşmesinde iki ülke arasındaki ilişkiler konuşuldu.

Arter’e Azerbaycanlılardan Ziyaret
Okunma : 16 views Yorum Yap

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Başkan İsmail Arter konuşmasında, Dağlık Karabağ’daki gelişmeleri takip ettiklerini, olumsuzluklara üzüldüklerini ifade ederek, Azerbaycan halkını başka bir ülkenin insanı gibi görmediklerini kaydetti. 
Başkan İsmail Arter, Covid döneminde bir de savaş koşullarını yaşamanın zorluğunu herkesin bildiğini, işgal edilen yerlerin verilmesi, ateşkes olmasının kendilerini mutlu eden olumlu gelişmeler olduğunu ancak savaşın olumsuz neticelerini oradaki insanların yaşadığını söyledi. 
Türkiye’nin Azerbaycan’a büyük desteğinin kendilerini mutlu ettiğini, büyük devletlerin desteğiyle zorlukların aşılabileceğini söyleyen Arter, Gazimağusa Belediyesi’nin Bakü ile kardeş şehir olmasının daha önce gündemlerine geldiğini, bu dönemde bu ilişkilerin ilerletilmesi için çalışma yapılabileceğini belirtti.
Ziyaretin sonunda, Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Başkanı Hasanoğlu, Başkan İsmail Arter’e Azerbaycan ile ilgili kitaplar ve plaket takdim ederken, Başkan İsmail Arter de Hasanoğlu’na eski Kıbrıs kapısı motifli tablo verdi.