Son Dakika Haberler

Büyükyılmaz :Tek amacımız Kıbrıs halkına hizmet vermektir.

Büyükyılmaz :Tek amacımız Kıbrıs halkına hizmet vermektir.
Okunma : 37 views Yorum Yap

 

“Saldırılar hükümete değil, YDP’ye”

 

Kıbrıs TV’de katıldığı programda Halkın desteğine ihtiyaçları olduğunu söyleyen ve Bir saatlik kesintimi yoksa tamamen karanlığa bırakmak mı doğru soruyorum diyen Büyükyılmaz, çirkin söylemlere maruz kalmalarının sebebinin Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) dolayı olduğunu söyledi.

 

Büyükyılmaz konuşmasında şunları söyledi:

 

“KIB-TEK’in Kıbrıs halkına bir hizmeti vardı, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Elektrik ve akaryakıt ile ilgili 10 gündür o kadar çok saldırıya uğradık ki. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana, tüm gerekçeleri ile kurumda ne yaşanıyorsa aktardım.

En ağır yaz dönemini geçiriyoruz. KIB-TEK ve AKSA yaşanan eksiklikleri karşılamak zorunda. Geçtiğimiz salı ve çarşamba günleri kesintiye gitmek zorunda kaldık ve bu kesintiler bir saati geçmedi. Sadece Gazimağusa’da yaşanan trafonun patlamasından dolayı 5 saatlik kesinti oldu.

Bir saatlik kesinti mi? yoksa tamamen karanlığa bırakmak mı? doğru soruyorum. Sanki her taraf karanlığa büründü ve karanlıkta kaldık.

AKSA’nın 3 jeneratörü bozuktu, birisi ise tamirdeydi ve bu yüzden elektrik kesintisi yapmak zorunda kaldık.Bundan sonra da büyük bir arıza olmadığı sürece elektrik kesintisi olmayacak.

Herkes rant yapıyor, herkes vuruyor ve yalan haberler yapılıyor. Bunları yaparak ne kazanıyorlar?

Bizim halkımızın anlayışına ihtiyacımız var. Elektrik kesintisi çok kötü bir olay ama bunu 24-48 saatmiş gibi anlatıp da bir yerlere saldırmak sadece kurumu yıpratır.

Bunun yanı sıra bizlere yapılan saldırıların tamamının ana noktası Yeniden Doğuş Partisi (YDP) olmamızdan kaynaklanıyor. YDP üyelerine seslenmek istiyorum. Tarih tekerrürden ibaret olmasın, herkes birleşti ve bize saldırıyor.

Tabanımız, geçmiş dönemi çok iyi bilir. 25 seneden sonra tekrar bir araya gelebildik. Aynı senaryoya geri dönmeyeceğiz. 10 bakan içinden sadece Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’ya saldırması normal değil.

Bu ülkede turizm, eğitim, tarım, sağlık dört dörtlük ama Ekonomi ve Enerji Bakanlığı hiçbir şey yapmıyor.

Hizmete vermeye başladığımız 12 Aralık’tan beri ne yaptığımız ortada. Lütfen YDP üyeleri YDP’ye ve YDP’yi yönetenlere sahip çıkın.

Ne olursa olsun yolu dürüstlükten geçen insanlara hiçbir şey olmaz. Bu olanlara boyun eğmeyeceğiz, bu hükümete nasıl geldiğimiz ortada. Bu ülke hükümetsiz kalmasın diye elimizi taşın altına koyduk.

Çekilmek gibi bir durum söz konusu değil, kendimizi daha fazla ezdirmeyeceğiz. Erhan Arıklı, gecesini gündüzüne kattı ve çalışıyor. Yolumuz aydınlık ve düzgün olsun diye elimizden geleni yapıyoruz ama maalesef bunu Kıbrıs halkına anlatamıyoruz.  Arıklı ne yaptı ki bu derece acımasız yorumlar yapılıyor? Birinin hakkını mı yedik? Milyon dolarlar mı yedik? Kirli olmak için ne yaptık? Bu kadar çirkin yorumlara rağmen tek amacımız Kıbrıs halkına hizmet vermektir.”