Son Dakika Haberler

BEŞPARMAKLAR “AYAVEFE” İLE YEŞİLLENECEK

BEŞPARMAKLAR “AYAVEFE” İLE YEŞİLLENECEK
Okunma : 44 views Yorum Yap

Yaşam Ayavefe insanlarımıza günlük koşuşturmaları sırasında, unuttukları çevre bilincini hatırlatmak, sanayileşme ve tüketim çılgınlığı ile artan sera gazı etkisini azaltmak projenin en önemli gündem maddelerinden biri olduğunu belirtiyor.

Bünyesinde barındırdığı uzman ekiplerle dünyanın birçok ülkesinde her iklim ve her coğrafyaya özgü tohum topları geliştirdiklerini söyleyen Ayavefe bu projeden en kısa sırada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de faydalanacağını ve bu konu üzerinde çalışmalara başlandığını belirtti. 
Milaya Capital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yaşam Ayavefe yaptığı açıklamasında; geliştirdiğimiz insansız hava araçları ile bu tohum toplarını ağaçlandırmanın zor olduğu alanlarda ekiyoruz. Geliştirdiğimiz akıllı makineler ile topraktan ve havadan anlık olarak aldığımız verileri işliyoruz. Bilindiği üzere KKTC’de yeşil alan ve yeşillendirme sıkıntısı yaşanmakta ve bu projemizi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de uygulamak için butona bastıklarını belirten Ayavefe Kıbrıs’ımızın gelecek nesillerine daha yaşanılabilir bir ülke bırakmak için devamlı teknolojimizi geliştirerek Kıbrıs’ı daha yeşil bir ülke haline getirmek için çalışacağız’’ açıklamalarında bulundu.
Yaşam Ayavefe bundan sonraki amaçlarının bu projeyi sahiplenecek daha çok kişiye ve şirkete ulaşmak olduğunu belirterek, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde herkesi harekete geçirmekten başka şansımız yok. Doğal kaynakların tüketimi ve yeşilimizi koruma konusunda bir hayli bilinçsiz davranmaya devam ediyoruz. Green Climate Projesi çevre bilinci aşılanmamış bir kişi bile kalmayana kadar devam edecek ve biz de bu projenin sonuna kadar en büyük destekçisi olacağız’’.
İfadelerini kullandı.