Son Dakika Haberler

Darbe girişiminde şehit düşen 251 kişi tören ve etkinliklerle anıldı

Darbe girişiminde şehit düşen 251 kişi tören ve etkinliklerle anıldı
Okunma : 20 views Yorum Yap

 

FETÖ’nün kanlı darbe girişiminde şehit düşen 251 kişi tören ve etkinliklerle anıldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen anma programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedefleyen Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) üniforma giymiş teröristlerinin Türkiye Cumhuriyeti ve seçilmiş hükümete karşı kalkıştığı darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti.

Türkiye’nin başta askeriye ve emniyet olmak üzere birçok kurumuna sızarak gerçek emellerini 15 Temmuz 2016’da açığa çıkaran ve 251 kişiyi şehit eden FETÖ’nün kanlı darbe girişiminin yıldönümü ve kalkışmada şehit düşenler Türkiye genelinde Demokrasi ve Milli Birlik Günükapsamında etkinliklerle anıldı.

 Darbe girişiminde şehit düşenler için tüm illerde mevlit okutuldu.

 15 Temmuz ŞehitleriTürkiye Büyük Millet Meclisi’nde özel bir programla anıldı.

 Anma etkinliğine Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında, “Ülkenin bekası milletin istiklali uğrunda can veren şehitleri rahmetle anar, tüm gazilere sağlıklı ömür diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi Türk milletinin verdiği şanlı mücadeleyi kimsenin önemsizleştirmeye hakkı olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz, hakkın batıla, adaletin zulme, istiklalin istiskale galip gelmesinin adıdır” dedi..

Erdoğan, “15 Temmuz milli iradenin demokrasiye gönül verenlerin adıdır. 15 Temmuz’daki direnişle ülkeyi teslim alma engellenmiştir. Türk milleti, bu ülkenin geçilmez olduğunu bir kez daha dünyaya gösterdi ve milli iradeye sımsıkı sahip çıkmıştır” ifadelerini kullandı..

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Oktay paylaşımında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz bu dünyada milletin gücünün üzerinde bir güç görmedik, tanımadık, tanımıyoruz!” sözüne yer vererek, “15 Temmuz hain darbe saldırısında bu hayasız akını durduran şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.